Norimberský trychtýř

trychtyr

Toto označení je spojeno se zázračnou metodou jak nalít informace do hlavy, aniž by se je člověk musel učit. Existuje mnoho zázračných učících metod, které toto nabízejí a ty se označují právě jako Norimberský trychtýř.

Toto označení pochází údajně ze středověkého Norimberka. Dohledali jsme k tomu tuto informaci, cituji: „To musíme do poloviny 17. století a může za to jistý Georg Filip Harsdörfer, učenec, spisovatel a městský radní. Napsal několik desítek spisů. Ale všechny jsou už zapomenuty. Až na jednu! Jde o dvoudílnou knihu, jejíž název zní: „Harsdörferova učebnice aneb básnický trychtýř, jímž lze německé básnické a rýmovací umění v šesti hodinách do hlavy nalít“.“

Za moc reálnou ji ale nepovažuji neboť zmíněný Georg Filip Harsdörfer byl podle Wikipedie dobrý hudební skladatel a rozhodně po něm nezůstalo kromě výše uvedeného žádné jiné dílo.

 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama