Muzeum hraček

Norimberk je sídlem mnoha firem vyrábějících hračky (viz Playmobil) a to i v historii. Kde jinde by tedy mělo být umístěno muzeum hraček, než ve městě které se výrobou hraček proslavilo. Najdete zde klasické německé hračky, ale také z ostatních zemí. Muzeum hraček navštíví každý rok přes 100 000 lidí a funguje od roku 1971 na ploše 1 400 metrů čtverečních a je zde k vidění zhruba 65 000 různých hraček.

Muzeum najdete poblíž hlavního nádraží na Karlstraße 13-15 (dům Hallersches Haus na Karlstrasse).

muzeum-hracekHolčičky určitě potěší velká expozice panenek, kluky zase auta a parní stroje. Velký prostor je věnován také železničním hračkám. Děti si mohou také samy pohrát v dětském koutku.

Dále zde najdete biedermaierovské domečky pro panenky, papírové modely, lego, dřevěné hračky, Lehmannovy plechové hračky, cínové figurky, Bárbie panenky, Matchbox, Playmobil a další.

Pokud obětuje jedno Euro, můžete si půjčit audioprůvodce v češtině.

Otevřeno je od 10 do 17hodin kromě pondělka. O vánočních trzích je ale otevřeno i v pondělí. Rodinné vstupné (2 dospělí, 3 děti) stojí 10,5Eur.

Oficiální www stránky muzea.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama