Metro

metro

Norimberské metro je nejmladší metro v celém Německu, bylo zprovozněno v roce 1972. Metro má tři samostatné linky U1, U2 a U3 a link U1 zajíždí i do sousedního městečka Fürth a linka U2 jede až na letiště v severní části města. Metro jezdí většinou v podzemí, ale částečně je i nadzemní.

Zajímavostí je, že se jedná o plně automatizované metro = bez řidiče. V předním voze můžete jet vy a dívat se „do tunelu“ přímo. Bezpečnost je docela dobře vyřešena, do stanice metro vjíždí pomalu a zvukové signály označují, kdy se budou zavírat dveře.

Výzdoba stanic je ale relativně jednoduchá, nudná, oproti Pražskému metru by se dalo říct „chudý soused“. Eskalátory vedou přímo na povrch, nenajdete zde vestibuly a podchody.

metro-mapa

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama