Kostel sv. Sebalda (Sebalduskirche)

Kostel sv. SebaldaKostel se jmenuje po sv.Sebaldovi, který má v kostele svůj hrob a který je patronem města Norimberku. Sebald žil v 8.století a působil jako misionář. Hrob má mosazný odlitý náhrobek, který nesou na svých ulitách šneci.

O kostele jsou první zmínky z 13.století a jedná se o nejstarší městský farní kostel. Původně postaven románkém stylu a později přestavěn do gotického stylu. Za druhé světové války byl vybombardován a znovu opraven. Dnes se o kostel stará evangelická lutheránská církev.

Kostel je poblíž císařského hradu, na náměstí Albrechta Dürrera.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama