Playmobil FunPark

playmobil-top

Pokud máte děti, neměli byste vynechat návštěvu zábavního parku PLAYMOBIL. Je kousíček od Norimberku (cca 15km) u vesnice Zirndorf . Park je nejvhodnější pro děti ve věku 4 až 10let, ale ani puberťáci se nebudou nudit. Rozloha parku je 90 000m2, jen pro srovnání Legoland poblíž Mnichova má 130 000m2.

Pokud Playmobil neznáte, tak vězte, že se jedná o název výrobce hraček, který vyrábí charakteristické postavičky, které jsou v prodeji i u nás. Tahle firma už má několik podobných zábavních center poblíž velkých měst Evropy.

Níže je mapka, na které vidíte, co je v parku k dispozici. Naše děti nejvíce zaujala hala, ve které je kromě restaurace také velké množství stavebnice, kterou mohou děti bez omezení skládat a rozmontovávat a mají k tomu dokonce servisní tým lidí, kteří jim pomáhají s náročnějšími kousky. Jako studentovi by se mi taková brigáda opravdu líbila :)

playmobil-planek-maly

Nezapomeňte vzít dětem náhradní oblečení, určitě jej užijete, pokud jim dovolíte hry na vodě – je jich tam hned několik: lodičky ovládané ručně jako šlapadla, různé lávky nad vodními kanály, průchod pod vodopádem, rýžování zlata a hledání perel, jízda na vorech,…

Park obsahuje několik velkých skluzavek a některé jsou i pro větší děti – musíte jim věřit, že se vám vrátí, protože je celou dobu rozhodně nebudete mít pod dohledem.

Další atrakce: velký hrad, lesní prolézačky s lany, westernové městečko, mini-dinopark, jeřáb, minigolf,…

Hned vedle FunParku je několik hotelů, kde se můžete ubytovat a celkem velké neplacené parkoviště. Bohužel dále po příjezdové cestě je placené parkoviště. Neudělejte chybu jako my a neparkujte na prvním viditelném místě. Přímo u parku jsme viděli dost volných parkovacích míst – ale je pravdou že jsme jeli brzy dopoledne, později může být situace jiná.

Otevírací doba je 9-19hod. Při odchodu vás provedou firemní prodejnou, kde vás děti určitě přesvědčí k nějaké zajímavé výhodné koupi ;). Pokud odoláte a přesto chcete děti zpětně překvapit, můžete úplně stejnou stavebnici koupit i na českém internetu.

Vstupenka vyjde podle doby, kdy příjedete od 7 do 10Eur na osobu. Děti do 3let zdarma.

V restauraci je stejně jako v ZOO nádobí na zálohu – peníze dostanete zpět po vrácení. Jen si nezapomeňte schovat účtenku od placení.

Kam dál

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama