Kašna manželství (Ehekarussell)

Kašna manželstvíKašna se nachází na náměstí Ludwigsplatz vedle Bílé věže. Byla inspirována básní Hanse Sachse a vytvořil ji roku 1984 sochař Jürgen Weber. Kolem mramorové kašny jsou bronzové plastiky představující šest typických manželských emocí (milostné vzplanutí, hádky, smrt,…). Mezi postavami je zobrazen i básník Hanse Sachse. Kašna vyvolala při svém zveřejnění velký rozruch, protože postavy jsou nahé a detailně vykreslené.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama