ZOO a Definárium

delfini-640

Zoo bylo hlavním cílem naší návštěvy. Dorazili jsme cca v 10 hodin dopoledne a strávili zde zhruba čtyři hodiny což bylo dostatečně času a přitom bychom pak v pohodě zvládli cestu zpět do Čech, pokud bychom chtěli jet „na otočku". Zoo je otevřena od 8:00 do 19:30 a rodinná vstupenka vás výjde na 31,5Eur. Detailní informace můžete najít na oficiálních stránkách ZOO. V zimní sezóně (listopad - březen ) je otevírací doba od 09:00 do 17:00 hod.

Aktuální ceník pro jednotlivé osoby:

  • celodenní vstup do ZOO za 9 Euro
  • celodenní vstup do ZOO pro dítě od 4 do 13 let za 4, 5 Eura
  • rodinný vstup do ZOO (2 dospělí, 1 dítě do 17 let) za 21 Euro
  • vstupné do delfinária pro dospělou osobu za 4, 5 Eura
  • vstupné do delfinária pro dítě za 2 Eura
  • rodinné vstupné do delfinária za 10, 5 Eura

 

Zoo se nachází v lesoparku, takže většinu prohlídky absolvujete mezi stromy a částečně i skalami. Oproti pražské zoo je však chudší a menší. Rozhodně se ale nedá říct, že bychom návštěvy litovali, norimberská zoo je rozhodně hezká a stojí za návštěvu.

Kromě delfinária obsahuje zoo několik bazénů pro tučňáky a lední medvědy. Najdete zde ale také nosorožce, gorily, tygry, lvy, velbloudy, žirafy a mnoho dalších zvířat.

Velmi zajímavý je tropický pavilon. Podobně jako v Praze je zde uzavřený prostor s deštným pralesem a jeho obyvatelé – motýli – vám létají kolem obličeje.

V prostoru zoo je velká jídelna, kde se dá dobře najíst za celkem rozumné ceny. Na co nejsme zvyklí je, že vám do ceny jídla započítají cenu nádobí. To když po jídle vrátíte, dají vám zpět peníze – je to jakási forma kauce.

Pokud máte děti, oceníte několik pěkných dětských hřišť v areálu zoo a možnost krmit kozy. V areálu jezdí také mašinka, trasa je jednoduchá, krátká. Pražská zoo je v tomto směru zajímavější.


Plánek zoo:

zoo-planek

Delfinárium

Hlavním lákadlem je delfinárium a delfíní laguna – systém šesti velkých jezer či bazénů, kde žijí delfíni a lachtani a pro návštěvníky je připraveno několikrát denně představení. K vidění je i podzemní prostor, kde nahlédnete skrz dvě tlusté skla o rozměrech 5,5 x 2,7 metrů přímo pod hladinu až do hloubky sedmi metrů.

Delfinárium bylo přestavěno a doplněno o novou venkovní lagunu na podzim 2011. Díky stavebním úpravám se stalo největším delfináriem v Německu. Prostor je obklopen hledištěm, kde si můžete sednout a sledovat delfíny jen tak nebo při představení, které se opakuje cca 4-5krát denně.

Kromě čtyř delfínů zde žijí také lachtaji a kapustňáci.

Příjezd autem

Můžeme vřele doporučit trasu, kterou jsme jeli my. Z Čech po dálnici č.6 pod Norimberkem zahnout na Berlín po dálnici č.9. ale hned zase odbočit na výpadovku č.4., která vás dovede až do města kousek od zoo. Na kraji města odbočit na Waldluststraße, která se pak mění na Zerzabelshofer Hauptstraße (jedete rovně) a následně pořád rovně na Bingstraße. Zde je po cestě odstavné parkoviště, silnice je široká a přesně k tomuto účelu vybavena. Parkování na silnici je zdarma.

Trochu nás zmátlo to, že jsme čekali navigační cedule s nápisem ZOO, a místo toho byly všude nápisy Tiergarten (doslovný překlad z Němčiny „zoologická zahrada"). Ale cesta sama o sobě je velmi jednoduchá s minimem odboček.
Pokud přijedete do Norimberku vlakem, pak přímo z nádraží jede přímá tramvaj č.5 až k zoo. Není to daleko – devět zastávek.


Zvětšit mapu

Kam dál

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama