Nákupvy v Norimberku

Vedle Drážďan je Norimberk také cílem nákupů, a to nejen vánočních. Centrum města je doslova napěchované obchody a slevy a výprodeje jsou častým jevem.

nakupy-mapaHlavní nákupní zóna je mezi náměstím Hallplatz a Unschlittplatz, Bílou věží a ulicí Spitalgasse a kolem kostela sv. Jakuba.

Pokud jedete autem, nevynechejte Franken-Center - je to největší nákupní centrum v severním Bavorsku a je poblíž dálnice – nemusíte zajíždět do města. Mapka ukazuje polohu a kliknutím se dostanete do velké mapy na Googlu. Je tam velké parkoviště a desítky obchodů, například New Yorker, Orsay, C&A, Esprit, H&M, s. Oliver a další. Ale nečekejte klasický "český hypermarket". Spíše jsou zde obchůdky, butiky, prostě centrum obchodu v pravém slova smyslu. A malá kuriozitka: za použití WC si připravte 0,5Eur - ty vám pak vrátí jako slevu v některém z vybraných obchodů.

Do nákupního centra se dá dojet ale i metrem linklu U1, zastávka "Langwasser Mitte".

Dalším nákupním centrem je "Mercado" na lince metra UA stanice "Nordostbahnhof".

V městečku Herzogenaurach asi 30km západně od Norimberku sídlí dva výrobci sportovního vybavení ADIDAS A PUMA. Díky tomu zde naleznete několik prodejen s nižšími cenami tohoto zboží než je obvyklé kdekoli jinde. V místních obchodech jsou ale v prodeji i ostatní značky.

nakupy-mapa-reznoKousek od Norimberku je Řezno (Regensburg). Město je plné nádherných historických budouv, ale je zde i velké nákupní centrum Donau-Einkaufszentrum, kde na vás pohromadě čeká kolem 130 obchodů. Je to jedno z nejstarších nákupních center v celém Německu. 

Pokud budete plánovat s nákupy delší pobyt v Norimberku nebo okolí, doporučuji se podívat na možnosti ubytování.

 Obecně lze říci, že možností na nákupy kousek za českými hranicemi je hodně. Často zde lidé jezdí třeba před vánocemi kupovat dárky.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama