Dům Albrechta Durera

Dům Albrechta DureraMinout byste neměli ani dům Albrechta Dürera (1471-1528) na ulici Albrecht Dürer Strasse vedle císařského hradu. Slavný malíř a matematik zde žil posledních 20let svého života a dům dnes slouží jako muzeum.

Interiér domu je zařízen podobně, jako tomu bylo v 16. století. K vidění je renesanční kuchyň a obývací pokoje. Největším lákadlem je ale tiskařská dílna v druhém patře, v níž je ukázán postup výroby deskového obrazu. Ve třetím patře je od roku 2010 umístěn grafický kabinet. Součástí expozice je i multimediální show Albertus Dürer Noricus. Nedaleko od domu je k vidění také socha Zajíce dle Dürerova obrazu.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama