Císařský hrad (Kaiserburg)

Císařský hradNejvýznamnější stavbou Norimberku je bezesporu norimberský hrad „Kaiserburg“, který byl sídlem většiny císařů Svaté říše římské a který byl založen v roce 1050 a byl nejvýznamnějším opěrným bodem říše. V roce 1065 vybudoval císař Jindřich IV. samostatný správní a soudní obvod. Konrád III. nové purkrabství s vlastním soudem a vládou propůjčil svobodným pánům z Raabs (v Dolních Rakousích), na přelomu let 1190/91 titul převzal Jindřich z Zollernu.

Norimberk také často využíval Karla IV. a nechal zde postavit některé důležité budovy, například kostel Panny Marie. Karel IV. zde také v roce 1356 zveřejnil prvních 23 článků své Zlaté buly.

V roce 1361 se zde také narodil Karlův syn, pozdější král Václava IV.

Hrad je dobře zachován a uvidíte zde i velkou válcovou věž, kus hradeb a dvě románské kaple.

Hrad má svou legendu: Podle pověsti zde na svém koni přeskočil zeď loupežný rytíř Eppelin von Gailingen, který byl odsouzen k smrti, a dostal se tak na svobodu. Takový Německý Šemík s Horymírem.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama