Vánoční trhy Norimberk

Norimberské trhy

Norimberský „Christkindlesmarkt“ je největší vánoční trh ve střední Evropě (podobně jako vánoční trhy v Drážďanech) – navštíví jej přes 2 milióny návštěvníků. Jinými slovy, pokud nemáte rádi „hustou“ atmosféru, raději zůstaňte doma. A pokud máte děti, zamyslete se jak si ohlídat, aby se vám v tlačenici nikde neztratily.

Trhy se pořádají na náměstí Hauptmarkt (v okolí kostelů Panny Marie a sv. Sebalda.) v historickém jádru města a jejich historie spadá do 17. století. Trhy tvoří cca 200 stánků s nabídkou vánočního zboží. Místní specialitou jsou norimberské perníčky a biskupské chlebíčky. A klasickou místní specialitou nejen o vánocích jsou norimberské klobásky. Pokud máte rádi čokoládu, pak si určitě užijete. K mání je jakékoli ovoce obalené v čokoládě, včetně chilli papriček.

Nádobí je na zálohu – při vrácení hrníčku od svařáku vám vrátí zálohu.

Na trzích najdete i stánky partnerských měst (včetně Prahy).

Pro děti je určeno náměstí Hans Sachs Platz, kde jsou speciální „dětské vánoční trhy“. Téměř celé náměstí zabírá dvoupatrový historický kolotoč. Využít můžete i projížďku historickým poštovním vozem taženým koňmi.

Vánoční trhy se konají každoročně do pátku před první adventní nedělí a končí vždy 24. prosince, pokud na tento den nepřipadne neděle. Otevírací doba je od 9:30 (v neděli od 10:00) do 20:00 a je dána městskou vyhláškou – tedy opravdu v osm večer prodejci zavírají.

Vánoční trhy mají slavnostní otevření – představení. Každé dva roky je z místních dívek (16-19let starých) volena ta, která bude představovat Ježíška a trhy slavnostně zahájí. Její vystoupení se ale opakuje i v průběhu trhů a zejména má zorganizován i speciální program pro děti. Celé trhy jsou zasvěceny této postavě Ježíška a od toho se také jmenují „Christkindlesmarkt“ (Christkindl = Ježíšek; Markt = trh).

Praktické rady:

  • dobře se oblékněte – celý den budete chodit v mrazu mezi stánky. Rukavice, šály, čepice jsou základní výbavou
  • pokud budete rezervovat hotel, udělejte to v dostatečném předstihu minimálně měsíc předem a počítejte s cenou odpovídající poptávce. Máme jeden vyzkoušeny hotel.
  • jízdenku na autobus nebo vlak si také raději rezervuje s předstihem
  • pokud pojedete autem a nebudete mít parkování v hotelu, předem si najděte několik odstavných parkovišť na kraji města (některá budou určitě plně obsazená) a vyražte opravdu brzy ráno
  • pokud chceme mít dobrý výhled na celé trhy a vánoční stromeček, vyjděte si na císařský hrad

Kam dál

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama