Doprava Praha Norimberk (autobus, auto, vlak)

doprava-640Norimberk je od Prahy vzdálen pouhých 5 hodin cesty vlakem, 4 hodiny autobusem a 3 hodiny autem.

Autem

Cesta autem z Prahy zabere cca 3hodiny po dálnici. Dálnice není nikde přerušovaná, jen na hranicích je omezení rychlosti na 60Km/h. Dá se ujet celá vzdálenost najednou, nebo doporučuji přestávku těsně před hranicemi kde je velká pumka a MCDonald. Pokud máte děti, tak přestávka přijde vhod. Doporučuji vyjet velmi brzy ráno a zde se nasnídat. Do

Norimberku pak přijedete v ranně/dopoledních hodinách a máte celý den na své aktivity. Případně můžete jet večer zpátky.

Celá cesta je po dálnici č.6 a až u Norimberku se sjíždí. Pokud pojedete za hranice často, tak upozorňuji:

  • v Německu nejsou dálniční známky pro osobní vozidla – jedete zadarmo
  • neexistuje maximální omezená rychlost – jen doporučená je 130km/h
  • oproti Čechám je zde mnohem méně hustá síť čerpacích stanic, u dálnic nejsou skoro vůbec
  • místo čerpacích stanic je docela často odpočívadlo kde se dá protáhnout, použít veřejné WC nebo posvačit u venkovních stolů

Norimberk má dva silniční okruhy. Ten vnitřní je kousek od centra, ten vnější obepíná město okolo. Pokud cestujete kdekoli, využijte je, nemá smysl se proplétat uličkami, abyste ušetřili pár kilometrů. Osobně jsme nenarazili na žádné kolony, zácpy. Vše v pohodě průjezdné. Z okruhu vedou výpadovky na přilehlé dálnice č.3, č.6 a č.9. Ať vyjedete kdekoli je to skoro jedno – dálniční síť je v Německu velmi hustá.

Vlakem do Norimberku

Vlakové nádraží se nachází na jihu Norimberka a je dobře napojeno na místní MHD. Norimberské hlavní vlakové nádraží je moderní pěkná budova.

Autobus Praha Norimberk

Autobus Deutche BahnAsi nejlepší poměr cena/rychlost nabízí autobusové spojení. Linku provozuje německá společnost Deutsche Bahn. Jedná se o přímou linku bez zastávek trvající necelé čtyři hodiny. Nástupní a výstupní zastávka je vždy na hlavním vlakovém nádraží – jak v Praze, tak v Norimberku. Linku provozuje německý dopravce a používá jako většina dopravců moderní klimatizované autobusy.

Autobus EurolinesDalší pravidelnou linku nabízí česká společnost Eurolines. Odjíždí se v Praze s Florence a přijíždí Nürnberg ZOB Bahnhofstrasse (Adcom-Center) což je kousek od centra Norimberku. Autobusy mají zastávku v Plzni a mají navazující spojení z Prahy do Brna.

Cena jízdenky je 850 Kč, při rezervaci předem je možné získat i cenu 550Kč. Platí také obvyklé slevy Eurolines pro děti (až 80%), studenty (20%) a seniory (10%).

Autobusy jsou moderně vybavené s klimatizací a během jízdy se dají sledovat filmy.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama