Bílá věž

Bílá věžJedná se o věž z 13. století, která byla součástí hradeb Norimberka a původně zde byl vstup do města a vybíralo se zde mýtné. Původně byla bíle omítnuta, odtud její název. Pod věží je stanice metra, vstup do metra je zajímavý na pohled.

Bránu chrání „barbakan“ se dvěma baštami. Barbakan je speciální prvek středověkého opevnění. Jedná se o umělé posílení brány jednak silnější zdí a jednak speciálním prostorem umožňujícím přístup obráncům nad prostor brány.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama