Špitál sv. Ducha (Heilig-Geist-Spital)

Špitál sv. DuchaKostel a špitál sv. Ducha byl postaven v letech 1332-1339 na břehu řeky Pegnitz. Dnes slouží jako částečně jako domov pro důchodce a restaurace. Jedná se o velký hrázděný několika křídly dům, který pojal ve středověku až 200lůžek pro pacienty.

Největší roli hrála budova v historii v letech 1424 až 1796, kdy zde byly uloženy říšské korunovační klenoty poté, co byly převezeny z Čech. Cennosti byly uloženy v bezpečné schránce v sakristii kostela sv. Ducha. Později byly klenoty odvezeny do Vídně.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama