Kostel sv. Vavřince (Lorenzkirche)

Kostel sv. VavřinceKostel byl vystavěn v letech 1250 až 1390 v gotickém stylu. V roce 1477 byla zvětšena východní část kostela. Za druhé světové války byl vybombardován a znovu opraven. Dnes kostel spravuje luteránská církev.

Kostel má dvě věže a mezi nimi devítimetrovou rozetu (kruhové okno) s erby Karla IV. a jeho manželky Anny Svídnické.

Uvnitř kostela je k vidění mnoho zajímavých děl. Například pískovcový 18 metrů vysoký a sochařsky bohatě zdobený svatostánek, Andělský pozdrav (dřevořezba zvěstování Panně Marii ve věnci zlatých růží), 16 zvonů a troje varhany s 12 000 píšťal.

Kostel najdete na Lorenzer Platz.

 

 
 

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.

Partneři:

Calorie Charts

Reklama